Czy zapinać ostatni guzik w koszuli?

Czy zapinać ostatni guzik w koszuli? Koszula męska to wizytówka mężczyzny oraz bardzo elegancki element jest garderoby. Koszule męskie kiedyś noszono wyłącznie w komplecie z garniturami, czy smokingami. Dziś w nowoczesnej wersji mogą pojawić się w zestawieniu nawet z jeansem, czy bawełnianymi spodniami. Wiele się zmieniło i koszula męska nie jest noszona jedynie do wyjątkowo eleganckich marynarek. Niezależnie od jej dzisiejszego zastosowania w jej ubieraniu obowiązują nas pewne zasady, które warto znać.

Guziki w koszuli – zapięte, czy rozpięte

Dość kłopotliwym problemem jest to, czy koszula męska powinna być zapinana na wszystkie guziki, czy zapinać ostatni guzik w koszuli. W sytuacjach mniej formalnych koszule męskie noszone są czasem bez dodatków, typu marynarka, czy krawat. W takiej wersji koszula lepiej prezentuje się, kiedy kołnierzyk nie przylega ściśle do szyi. Z krawatem taka wersja wyglądałaby niechlujnie, za to koszula męska bez krawatu z zapiętym ostatnim guzkiem wygląda nienaturalnie. W swobodnych sytuacjach możemy więc pozwolić sobie na rozpięcie ostatniego guzika. Niektórzy młodzi mężczyźni lubią nosić koszulę na T-shirt i mieć w niej rozpięte wszystkie guziki. Wygląda to nieco zawadiacko, ale taki strój zarezerwowany jest wyłącznie na plenerowe imprezy, czy domówki, gdzie panuje o wiele luźniejsza atmosfera, niż np. w restauracji, czy na przyjęciu.

Dobór koszuli do okazji

Oprócz tego jak będziemy nosić koszulę, warto również wspomnieć o tym, jaką koszulę wybrać pod konkretną okazję. Istnieje na rynku wiele rodzajów koszul, więc można wybrać idealny model pod każdą szczególną okazję. Oczywiście dobrze jest wybrać koszule polskiego producenta. Nie tylko nie mają sztucznych dodatków, takich jak poliester, ale również wykonane są z dużą precyzją.

Koszulę często zakładamy na oficjalne uroczystości i spotkania rodzinne. Na szczególne dni, takie jak ślub, czy urodziny, warto zaopatrzyć się w elegancką i bardzo prostą białą koszulę. To klasyczny wybór, który będzie pasował do każdego koloru garnituru. Dodatkowo biel wygląda bardzo uroczyście i elegancko. Taką koszulę możemy wybrać w nowoczesnym stylu slim-fit. Jest to wersja przylegająca do ciała, która bardzo pasuje młodym mężczyznom.

Jeśli chodzi o materiał, z którego wykonuje się koszule męskie, to warto zainwestować w koszule, które są wykonane z bawełny z dodatkiem jedwabiu. Nie tylko pięknie się układają, ale dzięki jedwabiowi lekko błyszczą, co nadaje im jeszcze większej elegancji.

Koszule casualowe – do pracy, czy na co dzień – mogą być w bardziej energetycznych kolorach i wzorach. Mile widziane będą: krata, grochy, czy nawet serduszka. W podobnym stylu szyte są wersje koszul imprezowych, które dodatkowo odznaczają się kolorowymi kołnierzykami oraz mankietami, które przyciągają uwagę i wyglądają bardzo nowocześnie. Do takich koszul nie musimy nosić już krawatów, ani kamizelek. Taka wzorzysta koszula męska sama w sobie jest ozdobą i nie trzeba wielu dodatków, by uzyskać ciekawy look. Można nosić ją do spodni garniturowych, ale tak samo elegancko będzie wyglądała w połączeniu z jeansami.

W imprezowej wersji nie musimy jej wciągać do spodni. Jeśli nie mamy odpowiedniego paska, będzie równie dobrze wyglądała puszczona luźno na spodnie, zwłaszcza kiedy jest w wersji slim-fit. Warto mieć w swojej garderobie kilka takich wersji koszul, ponieważ założymy je na wiele mniej formalnych imprez. Czy zapinać ostatni guzik w koszuli casualowej? Nie musimy! Ten typ koszuli pozwala nam na swobodniejsze ruchy modowe. Proponujemy koszule:

Atramentowa koszula ze wzorem,
Koszula ciemno czerwona z grafitem

Koszule polskiego producenta, dostępne również na stronie: https://thomaswaxx.com/ odznaczają się bardzo eleganckim wykończeniem oraz zaskakującymi wzorami. Warto zainwestować w lepsze koszule, ponieważ dobrze prane i wieszane w odpowiedni sposób mogą posłużyć przez długi czas. Koszule casualowe można prać samodzielnie w domu i suszyć w na wieszaku, ale koszule eleganckie z dodatkiem jedwabiu warto po uroczystości oddać do profesjonalnego prania chemicznego, by koszula zachowała swoją strukturę, a materiał nie pomiął się.

Mamy nadzieje, że już wiecie czy zapinać ostatni guzik w koszuli.