Jak podwijać rękawy w koszuli

Istnieje wiele powodów, dla których warto podwijać rękawy w koszuli. Może pogoda jest dużo łagodniejsza niż się spodziewałeś, być może potrzebujesz bardziej swobodnego wyglądu do popołudniowego wyjścia na drinka lub szukasz prostego sposobu na dodanie stylowego akcentu do swojego stroju. Bez względu na powody, jeśli zamierzasz podwinąć rękawy, ważne jest, aby zrobić to właściwie.

Aby pomóc Ci uniknąć poważnych modnych faux pas, przygotowałem niniejszy przewodnik do zwijania rękawów,

3 najważniejsze zasady podwijania rękawów

Niezależnie od tego, jaką koszulę nosisz lub jak zamierzasz rzucić rękawy, istnieją pewne podstawowe wytyczne, których powinieneś przestrzegać. Pomogą one zapewnić spójność, styl i proporcje.

 • Podczas zwijania rękawów zawsze powinieneś mieć widoczne co najmniej trzy cale nadgarstka i ramienia. W przeciwnym razie ryzykujesz, jakbyś był zmuszony podwinąć rękawy, ponieważ były za długie.
 • Powinieneś zakasać rękawy tylko powyżej łokci, jeśli boisz się ich zabrudzić. W dowolnym innym momencie rękawy powinny siedzieć wygodnie pod łokciami.
 • Zazwyczaj nie zalecamy zwijania rękawów marynarki. Chociaż jeśli jesteś szczególnie modna i masz na rękawach działające przyciski, zawsze możesz to zrobić.

Nauka najlepszego sposobu zwijania rękawów zwykłych koszul może dać szafie nowe życie, którego potrzebujesz.

Podwijanie rękawów w koszulach casual

Podwijając rękawy zwykłych koszul, lubimy stosować zasadę trzeciej, która jest zasadą stosowaną w fotografii, projektowaniu, a teraz w modzie męskiej. Ten styl zwijania rękawów odsłania około jednej trzeciej ręki i jest bardzo łatwy do osiągnięcia.

 • Rozpinaj rękawy.
 • Wykorzystując szerokość mankietów jako prowadnicę, zwróć rękawy raz na siebie.
 • W zależności od długości rękawów zwiń je raz lub dwa razy.

Podwijanie rękawów w eleganckich koszulach

Kiedyś marszczono rękawy formalnej koszuli, ale czasy się zmieniły. Tak długo, jak nie bierzesz udziału w imprezie czarno-białej z surowym kodeksem ubioru, nie ma nic złego w podwijaniu rękawów w koszuli.

Jeśli biuro jest nieco cieplejsze, niż byś chciał, lub szukasz sposobu, aby pochwalić się podszewką swojej nowej koszuli, podwinięcie głównego rękawa jest idealna. Oto jak możesz osiągnąć ten wygląd:

 • Rozepnij rękawy koszuli lub usuń spinki do mankietów. Jeśli rękawy koszuli mają podwójne mankiety, zostaw je złożone.
 • Złóż rękawy na siebie, aż do łokcia.
 • Wygładź tkaninę – pamiętaj, dążymy do polerowanego wyglądu.
 • Zwiń rękawy z powrotem na siebie, pozostawiając około centymetra odsłoniętego oryginalnego mankietu. Twoje rękawy powinny teraz kończyć się tuż pod łokciami.
 • Jeśli masz specjalne wydarzenie, sprawdź naszą ofertę męskich koszulek. Są dostępne w szerokiej gamie wzorów zwykłych i wzorzystych, więc z pewnością będzie pasować idealnie.